ALSANCAK ORMAN ÜRÜNLERİ A.Ş.

663/1 Sk. No: 29 Buca - İzmir /Türkiye

Tel: 0 232 237 18 88
Cep: 0533 612 99 23
info@alsancakorman.com

KAYIN

Atlantik ve Hazar Denizi arasında en yaygın ağaçlardan biri olan kayın ağacı hoş ve sakin rengi sayesinde tercih edilmektedir. Modanın açık renkli ağaçlara dönmesi ve seri üretim yapan mobilya sanayisinin gelişmesiyle tedarikte sorun yaşanmayan homojen ağaçlara ihtiyaç duyulmasıyla birlikte kayın dünyanın her yerinde en fazla kullanılan ağaç olarak yerini aldı.

DIŞBUDAK

Atlantik kıyılarından hazar denizine kadar olan bölgede yetişen Dişbudak ağacı seri mobilya, dekorasyon ve parke imalatında kullanılır, desenlerinin muntazam olması nedeniyle kaplaması renklendirmeye çok uygundur.

MEŞE

Orta ve Kuzey İskandinavya hariç Avrupa’nın her yerinde bulunan Meşe bölgenin en yaygın ağaçlarındandır. Mimari Projeler, seri imalat mobilyaları, panel ve parke imalatı, inşaatlar ve plaka imalatında kullanılır.

AKÇAAĞAÇ

Orta Avrupa’da yetişen akça ağacın açık renkli ağaçlar arasında en asil olduğu düşünülmektedir. Kaplamsı yüksek kalitelidir ve özellikle mimari projelerde ve mobilya imalatında kullanılır.

ANIGRE

Menşei Güney Afrika Ülkeleri olan Anigre, sakin deseni ve uyumlu rengi sayesinde son zamanlarda mimari projeler, kapı ve panel imalatı için Kuzey Amerika ve Uzakdoğu’ dan talep edilmektedir.

GÜL

Güney Afrika’da yetişen Gül ağacı yüksek kaliteli mimari projelerde, Seri üretim ve ev ofis mobilyaları imalatında kullanılır.

SAPELLI

Menşei Afrika Ülkeleri olan Sapelli; mobilya, panel, parke, kapı imalatı ve inşaatlarda kullanılır. Türkiye dahil olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde Sapelli kaplamaya talep yoğundur. Sapelli nispeten sert bir ağaç olmasına rağmen işlemesi oldukça kolaydır.

CEVIZ

İspanya ve doğu Türkistan arasında kalan bölgede yetişen ceviz çalışılması kolay bir ağaçtır. Ceviz kaplama özellikle kuzey Avrupa’da halen çok kıymetli projelerde, panel ve Mobilya imalatında kullanılır.